ZOSILNENÉ TLMIČE MARQUART

Pre karavany

Hojdanie, kolísanie, kývanie v karavanoch? Zmena jazdného pruhu ako dobrodružstvo?

To znamená, že tlmiče vášho obytného auta sú príliš slabé alebo dokonca chybné. Spoľahnite sa na zosilnené tlmiče od Marquart, ktoré vám poskytnú  účinnú nápravu!

Karavany sú väčšinou založené na sériovo vyrábaných ľahkých úžitkových vozidlách alebo podvozkoch nákladných áut. Originálne, pôvodné tlmiče pre účely karavanov často nespĺňajú rôzne požiadavky, pretože sa nezohľadnili výrazne zmenené parametre a zaťaženie:

  • úplne iná výška a šírka vozidla
  • dlhý previs (meraný od stredu zadnej nápravy po koniec vozidla)
  • prídavné nádrže (pohyblivý náklad)
  • nosič motocykla vzadu (zmenené ťažisko)
  • čln na streche (zvýšené ťažisko)

Neprispôsobenie tlmičov týmto zmeneným parametrom je nezodpovedné.

Marquart ponúka pre karavany tlmiče šité na mieru podľa požiadaviek nadstavby pre každý typ vozidla či už ide o Mercedes Sprinter, Fiat Ducato alebo Iveco Daily, VW Crafter, Renault Master, Peugeot Boxer či Ford Transit. Pevnejšie a tuhšie tlmiče pre zadnú nápravu, tuhšie a stále komfortne orientované tlmiče pre prednú nápravu. Ponúkame tiež vzpery napríklad pre Ducato, Mercedes Sprinter, Peugeot Boxer a ďalšie typy vozidiel. Zabraňujú vybočeniu na kruhových objazdoch a pri brzdení a sú potrebné najmä pre vozidlá s presahom. Zosilnené tlmiče pre karavany od Marquart reagujú oveľa rýchlejšie ako štandardné a zabraňujú tak nielen prudkému vybočeniu, ale tiež obmedzujú protipohyb, ktorý sa označuje ako efekt „ocean liner“.

Tlmiče Marquart Germany ponúkajú:

  • Zvýšenú stabilitu pri bočnom vetre a prechode cez mosty
  • Lepšiu ovládateľnosť v búrkach a poryvoch vetra
  • Stabilitu na kľukatých cestách, už žiadne hojdanie a nakláňanie v zákrutách
  • Veľmi dobrá jazdná stabilita v kruhových objazdoch
  • Húpanie, poskakovanie a špongiovité riadenie sú minulosťou.

Zosilnené tlmiče pre karavany: Individuálne riešenia pre väčšiu bezpečnosť jazdy

Vodiči karavanov sa nás často pýtajú: „Čo môžem urobiť, aby som zlepšil ovládanie svojho karavanu?“ Aké je využitie vzduchového pruženia karavanu?“

Vzduchová pruženie má zmysel predovšetkým vtedy, ak sa má zvýšiť svetlá výška vozidla. Platí to predovšetkým pre vozidlá s dlhým zadným previsom (od stredu zadnej nápravy až po koniec vozidla). Napríklad, ak často používate trajekty alebo zdolávate strmé vstupy a výstupy. Vzduchové pruženie môže byť tiež výhodná, ak ste citliví na vietor. Vzduchové pruženie však funguje iba vertikálne.

Avšak horizontálne sily (bočné nakláňanie a kývanie a všetky nakláňacie a hojdacie pohyby) sú rozhodujúce pre jazdné vlastnosti. Pre ich výrazné zlepšenie sú prvou voľbou progresívne (rýchlo pracujúce) tlmiče. Akonáhle sa konštrukcia posunie z vodorovnej polohy, musí byť držaná na mieste silným, ale jemne vyladeným odrazom. Stupeň kompresie našich tlmičov umožňuje rýchle stlačenie bez toho, aby sa kabína dostala „nadol“. Bez ohľadu na to, aké skúsenosti máte so svojím Bimobilom alebo Carthago, Concorde, Wochner, Bürstner alebo vozidlom od iných výrobcov karosérií  tlmiče Marquart s perfektne vyladenými úrovňami odrazu a kompresie na prednej a zadnej náprave udržia vozidlo bezpečne na stope, a to aj v neistej situácii.

Radi odpovieme na vaše želania pri hľadaní dokonalého tlmiča pre vaše požiadavky. Máme individuálne riešenia z nášho skladu, s ktorými si vymeníte tlmiče a získate bezpečnosť jazdy. Bežne nájdeme aj vhodné tlmiče pre exotické značky a vozidlá. A dokonca nájdeme riešenia dodatočnej montáže pre veterány, ktoré sa predtým museli zaobísť bez tlmičov. Takto môžete optimalizovať podvozok vášho karavanu. V prípade potreby vám radi dodáme aj prídavné vzduchové odpruženie pre váš Sprinter, Ducato alebo akékoľvek základné vozidlo, s ktorým jazdíte.

Spokojní zákazníci:

"Ako keby som mal nové WoMo"

Už žiadne hojdanie, bezpečná jazda a menšie opotrebovanie podvozku a nervov. „Mám pocit, že jazdím na novom aute.“ To je záver spokojných majiteľov mobilných domov, ktorí si namontovali tlmiče Marquart. Zažite nový rozmer v manipulácii s vaším obytným autom – prejdite na zosilnené tlmiče pre obytné automobily od Marquart! Pošlite nám dopyt.

Vybrané referencie

Skúsenosti so zosilnenými tlmičmi Marquart

Referencia

„Som maximálne spokojný“

„Tlmiče som testoval posledné štyri dni a musím povedať, že naozaj cítiť veľký rozdiel. Kývanie je takmer preč, jazda na kruhových objazdoch, zákrutách a nájazdoch na diaľnicu je oveľa lepšia.

Pritom som nezaznamenal výraznejšiu stratu komfortu.

Dokonca aj manželka (spolujazdkyňa) si všimla, že jazda je ide lepšie.

Stručne povedané: "Som maximálne spokojný."

Roger R., Stalden

Chcete aj vy minimalizovať kývanie vášho vozidla?

Aj keď vymyté lesné cesty nie sú typickým terénom pre obytné automobily – „efekt“ poddimenzovaných tlmičov je na veľkých dierach a vyjazdených koľajach vidieť už z diaľky.

Kývanie a nakláňanie po inštalácii našich zosilnených tlmičov je úplne iné: karoséria vozidla viditeľne menej "pruží" a je tiež oveľa rýchlejšia a stabilnejšia v nulovej polohe!

Chcete tiež minimalizovať kývanie vášho vozidla?
Potom nám zavolajte na číslo +421 905 503 350 alebo použite kontaktný formulár na našej webovej stránke (DOPYT). Poradíme vám nezáväzne a presne pre vaše konkrétne vozidlo!

Tím Marquart - KARAVAN.SK