ZOSILNENÉ TLMIČE MARQUART

Pre hasičské autá

Zosilnené tlmiče pre zásahové vozidlá

V prípade hasičských vozidiel sa spájajú tri faktory, ktoré majú negatívny vplyv na jazdné vlastnosti:

  • Hasičské vozidlá majú vďaka rebríkom a žeriavom vysoko položené ťažisko
  • Okrem toho hasičské autá prevážajú veľké množstvo kvapalín, ako je voda a iné hasiace materiály
  • A zvyčajne sú v pohybe vysokou rýchlosťou

Stopercentná spoľahlivosť techniky je dôležitá najmä pre zásahové vozidlá hasičských zborov, ktorých úlohou je zachraňovať životy alebo eliminovať nebezpečenstvá. Vo väčšine prípadov vedie pohyblivé bremeno - kvapalný náklad k silným valivým pohybom a „kývaniu“ s pôvodne inštalovanými tlmičmi. To zhoršuje nielen jazdné správanie v zákrutách, ale aj brzdný výkon a správanie pri riadení. Vozidlo sa stáva neovládateľné. Zlepšenie a nápravu tu ponúkajú zosilnené tlmiče pre hasičské vozidlá.

Zvýšená bezpečnosť jazdy pre hasičské jednotky

Aby sme ju dosiahli, vyvinuli sme zosilnené tlmiče so špeciálnymi charakteristikami. S hrubšími piestnicami, väčšou kapacitou oleja a progresívnymi charakteristikami reagujú zosilnené tlmiče Marquart rýchlejšie, zabraňujú nekontrolovanému kývaniu a udržujú vozidlo pevne v stope.

Výsledok: výrazne lepšia ovládateľnosť a maximálna bezpečnosť v každej jazdnej situácii.

Roztrhané vzduchové mechy pri zavesení nápravy sú s tlmičmi Marquart minulosťou. Vysoké rýchlosti, vysoko položené ťažisko a pohyblivé bremená: medveď Marquart môže ukázať, čo naozaj dokáže, pokiaľ ide o najvyšší výkon, ktorý sa tu vyžaduje.

Ste výrobcom nadstavieb ako dodávateľ zákazníckych špecifických riešení pre hasičské vozidlá, ako sú hasičské autá, záchranárske vozidlá, vozíky na vybavenie, vozíky na hadice alebo viacúčelové vozidlá? Pošlite nám dopyt.

Na našej stránke referencií s ohlasmi zákazníkov majitelia vozidiel informujú o svojich skúsenostiach po prechode na tlmiče Marquart.

Vybrané referencie

Skúsenosti so zosilnenými tlmičmi Marquart

Referencia

„Som maximálne spokojný“

„Tlmiče som testoval posledné štyri dni a musím povedať, že naozaj cítiť veľký rozdiel. Kývanie je takmer preč, jazda na kruhových objazdoch, zákrutách a nájazdoch na diaľnicu je oveľa lepšia.

Pritom som nezaznamenal výraznejšiu stratu komfortu.

Dokonca aj manželka (spolujazdkyňa) si všimla, že jazda je ide lepšie.

Stručne povedané: "Som maximálne spokojný."

Roger R., Stalden

Chcete aj vy minimalizovať kývanie vášho vozidla?

Aj keď vymyté lesné cesty nie sú typickým terénom pre obytné automobily – „efekt“ poddimenzovaných tlmičov je na veľkých dierach a vyjazdených koľajach vidieť už z diaľky.

Kývanie a nakláňanie po inštalácii našich zosilnených tlmičov je úplne iné: karoséria vozidla viditeľne menej "pruží" a je tiež oveľa rýchlejšia a stabilnejšia v nulovej polohe!

Chcete tiež minimalizovať kývanie vášho vozidla?
Potom nám zavolajte na číslo +421 905 503 350 alebo použite kontaktný formulár na našej webovej stránke (DOPYT). Poradíme vám nezáväzne a presne pre vaše konkrétne vozidlo!

Tím Marquart - KARAVAN.SK